גורים – חינוך לצרכים

אתם מטיילים עם הגור שלכם שעה בחוץ, מסתובבים, מחכים, מתעייפים ומאבדים סבלנות..

אחרי שעה ויותר של טיול בחוץ אתם מתייאשים, עולים הבייתה, והגור תוך שנייה וחצי עושה פיפי.

מתסכל נכון?

חשוב לדעת שגורים וכלבים באופן כללי, עושים צרכים לרוב איפה שהם מרגישים בטוחים וגור קטן שרק עכשיו יוצא ומכיר את העולם, לרוב, לא מרגיש בטוח בחוץ.

אז הוא מחזיק ומחזיק עד לרגע שבו הוא יגיע למקום הבטוח שלו, הבית.

ובכל זאת, איך מלמדים את הגור לעשות צרכים בחוץ?

  • תתחילו בקריאת המאמר גורים – חשיפה לעולם שם תלמדו איך לחשוף נכון את הגור לסביבה בכדי שלא יחשוש ויהיה מלא ביטחון. כלב עם ביטחון בחוץ יעבור לעשות צרכים בחוץ מהר יותר.
  • בנו סדר יום בו יש זמנים קבועים למשחק, טיול, תרגולים ואכילה. שימו לב כי גור יכול להתאפק מספר שעות כגילו + שעה. כלומר, אם יש לכם גור בן 3 חודשים, הוא יכול להתאפק מקסימום 4 שעות ולכן מומלץ לעשות לו טיול כל 3 שעות.
  • בטיולים – חזקו את הגור עם צ'ופר קטן כשעושה צרכים בחוץ. בבית – תתעלמו לחלוטין. כעס וצעקות לא ילמדו את הכלב שאסור לעשות צרכים בבית. הם רק ילמדו אותו לא לעשות אותם לידכם.
  • במידה ויש מקומות ספציפיים בבית שבהם הגור אוהב לעשות את צרכיו – עבדו איתו באותם מקומות על תרגילים שונים (שב, ארצה, למקום וכו'), תאכילו אותו שם ותשחקו איתו באותם מיקומים.
  • נסו לזהות סימנים מקדימים לעשיית צרכים – כלבים רבים יתחילו לרחרח את הרצפה לפני עשיית צרכים, יבכו, יסתובבו סביב עצמם או אפילו יתחילו לנשוך אתכם יותר. במידה ואחד מהסימנים הנ"ל קורים – צאו עם הגור לטיול בחוץ.
  • בנוסף לסימנים המקדימים, שימו לב לזמנים אסטרטגיים בהם כדאי להוציא את הגור לטיול – אחרי אוכל, מים, משחק, עבודה, ושינה.

מה עושים אם אין ביכולתכם להוציא את הגור כל מספר שעות כנדרש?

במידה ויש לכם גור בן 3 חודשים בבית ואתם יכולים לצאת איתו לטיול כל 6 שעות – אל תצפו שהגור יתאפק ולא יעשה צרכים בבית. במקרה כזה, באפשרותכם להשתמש בכלים הבאים:

  • תיחום בגדר גורים – גדר גורים יכולה להיות החדר הנעים של הגור שלכם ובאותה מידה יכולה להיות עונש עבורו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בגדר גורים – יש להרגיל את הגור לגדר בצורה הדרגתית ונעימה. מומלץ להיעזר במאלפ/ת כלבים בכדי לקבל הנחיות ובכדי לדעת מתי לשים את הגור בגדר, לכמה זמן ועוד. בגדר גורים יש לשים מיטה, כלי מים ואוכל, צעצועים ועיתונים לצרכים. שימו לב כי מומלץ להרחיק את כלי המים והאוכל מהעיתונים בכדי שיהיה לגור מאוד ברור איפה אוכלים ואיפה עושים צרכים. בעזרת הגדר, כשהגור לבד בבית – יש לו מקום מוגדר לעשיית צרכים. כשאתם בבית – מומלץ לשמור על שגרת טיולים ועל צרכים בחוץ.
  • עיתונים – באפשרותכם להשאיר עיתונים בבית שיהיו ייעודיים לצרכים עד שהגור יוכל פיזית להתאפק יותר זמן ואתם תוכלו להוציא אותו לטיולים מסודרים.
  • יד חופשית – במידה ואין ביכולתכם להוריד את הגור לטיול כמספר הפעמים שנדרש ואתם לא מעוניינים בגדר גורים/ עיתונים, זה בסדר. רק קחו בחשבון שהגור יעשה את צרכיו בבית במקומות שונים עד שתוכלו להוציא אותו בצורה מסודרת.

מה לעשות כשהגור לא עושה צרכים בחוץ למרות הכל?

צאו עם הגור לטיול במסלול קבוע, תנו לו להתעכב ולחקור כמה שהוא צריך. אפשר לשחק עם הגור בחוץ או לעבוד איתו ובכך לעודד את מערכת העיכול לפעול. אם הגור לא עשה צרכים גם אחרי שעה – חזרו הבייתה, תשאירו את הרצועה נשרכת על הגור ותשגיחו עם מיליון עיניים. בשנייה שהוא מתחיל לרחרח/ מתקרב לאזורי פיפי מועדפים/ מראה סימנים של צרכים – יוצאים איתו מיד לטיול בחוץ.

כשהוא סוף סוף עושה צרכים בחוץ – זו סיבה למסיבה! תעודדו את הכלב וחזקו אותו עם חטיפים שווים.

זכרו שיש לכם תינוק בבית שפיזית קשה לו להתאפק. ככל שתעשו יותר טיולים וככל שהגור יגדל, יכולתו הפיזית להתאפק תגדל והוא ייגמל במהירות מעשיית צרכים בבית.

תהיו סבלניים, תצאו עם אוכל לטיולים, תעלו לו את הביטחון בחוץ, בנו סדר יום, צאו איתו בזמנים נכונים ותשברו את המחסום הראשון. ברגע שהצלחתם לתפוס פיפי אחד בחוץ – השאר כבר יגיע יותר בקלות 😉

חינוך גורים לצרכים

צריכים עזרה? רוצים להתייעץ ולבדוק איך נכון לפעול?

מוזמנים ליצור קשר באחת מהדרכים הבאות:

טלפון: 050-7417105

פייסבוק: https://www.facebook.com/oryan.dogs

ערוץ יוטיוב: אוריין בונפיל – אילוף לחיים משותפים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *